111

Інформаційна довідка

Повна назва ДНЗ: Тернопільський дошкільний навчальний заклад №15 Тернопільської міської ради Тернопільської області
Адреса:  м. Тернопіль, вул. Шота Руставелі,1. 
Контактні дані:  тел.52-49-72.                 
Електронна адреса: [email protected]
Завідувач:  Вахрів Галина Мирославівна
Режим роботи:  10 год.30 хв., 8.00 – 18.30
cloud_2

В ДНЗ працюють гуртки за інтересами:

 • Гурток з образотворчого мистецтва «Чарівні долоньки»
 • Гурток англійської мови
 • Гурток хореографії
Педагогічний склад: завідувач, вихователь-методист, 10 вихователів, музичний керівник,  керівник гуртка
Проектна потужність: 95 місць

В дошкільному навчальному закладі функціонує 5 груп:

 • І молодша – «Карапузи»
 • ІІ молодша – «Веселка »
 • середня – «Краплинка »
 • старша №1 – «Сонечко»
 • старша №2 – «Бджілка»»
Групи комплектуються за віковими ознаками,   відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в дошкільному закладі
Мова освітнього процесу – українська

Діяльність ДНЗ направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

 • збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини;
 • виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
 • формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;
 • виконання вимог Державного стандарту дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
 • здійснення соціально-педагогічного патронату сім’ї;
 • забезпечення соціальної адаптації та готовності до навчання в школі.

Коротка історична довідка

Прекрасна пора дитинства!.. Як багато спогадів пов’язано з цим у кожної людини! І найперші з них належать до того віку, коли маленька особистість вперше починає розуміти навколишній світ, віку, з якого, власне, людина «пам’ятає себе». Так чи інакше, а усі ці спогади для переважної більшості людей належать до чарівної пори перебування у дитячому садочку! Перший колектив, перші уроки життя та життєвих премудростей для нас були саме у стінах дошкільних навчальних закладів!
Дитячий садок  № 15 –  це  тихий  мальовничий куточок в центрі міста який знаходиться по вулиці Шота  Руставелі, 1.  Дошкільний заклад «Дзвіночок» гостинно відкрив свої двері для дітей
6 грудня 1963 року, де по цей день панує щирість і любов до дітей, високий професіоналізм і гармонія. Тут дітям тепло і затишно. Тут можна усе! Дружити, мріяти, міркувати, малювати, сміятися, любити, гратися, творити, радіти, жартувати, сумувати, фантазувати, помилятися. Справді, можна усе, але за важливих умов: поважати інших так, як поважаєш себе, допомагати один одному, радіти успіхам інших, бути добрим, уміти співчувати.  Наш колектив вважає, що діти – це паростки життя, і ми плекаємо їх з любов’ю.
Першим керівником закладу була  Юхновська Л.І., пізніше заклад очолювали – Михайлишин Я.Л., Петровська Д.О., Харкава Г. М., Мохорук О.І. З червня 1999 року заклад очолює завідуюча Вахрів Галина Мирославівна.
За майже 47- и річний період плідної педагогічної діяльності в нашому дошкільному навчальному закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації навчально – виховного процесу. Достатньо пройти світлими коридорами, заглянути в затишні групи, поспілкуватися з маленькими ” чомусиками ” і одразу стане зрозуміло, що тут працюють творчі люди, для яких любов до дітей є сенсом життя.
Діти в закладі перебувають в умовах, наближених до домашніх, де панує культ взаємоповаги, краси і справедливості.                                                                                                      
Метою роботи колективу є забезпечення цілісного розвитку дитини, розвиток її творчої спрямованості, розкриття потенційних можливостей при збережені дитячої субкультури та визнанні унікальності ролі дошкільного дитинства в становленні особистості.
Протягом останніх років дошкільний навчальний заклад набув сучасного естетичного вигляду, покращилось  матеріально-технічне забезпечення. Тут вирує казка.  Територія озеленена, обладнані ігрові майданчики,   є  куточки лісу, рідкісних рослин, саду, ягідник. Щороку своєю неповторністю та оригінальністю дивують клумби.  Все це робота працьовитих та невтомних рук працівників дошкільного закладу. Живе тут багато птахів, їжачки і навіть білочка.
Теплі спогади про дитячі роки. Про веселі ігри та розваги залишаються в людини на все життя, і в наших випускників залишиться відчуття тепла і затишку, відчуття родинного гнізда.